| spi a întrebat:

de fiecare data cand sunt la menstruatie imi curg numai cheaguri de sange..stiti de la ce e si cum se poate remedia? merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Just4Joker a răspuns:

De la ce?

| BiBiIntraInAjutorPtTPU a răspuns:

Ce sa zic tu nu trebuie sa te iei dupa noi cei de la TPU pentru ca nimeni de aici nu e doctor ginecolog.Eu iti recomand sa te duci la ginecolog deoarece doar el iti poate spune cauza si sa iti dea cv care sa iti treaca.
Eu stiu de anticonceptionale pentu cauza ta dar ti-am spus du-te la ginecolog. Succes bye:*

| Copetinschi_Elena_1994 a răspuns:

Salut,pe parcursul ciclului menstrual, stratul care captuseste la interior uterul se ingroasa pentru a se pregati pentru o eventuala sarcina. Apoi, in timpul menstruatiei, organismul elimina acest strat intern, impreuna cu o cantitate de sange. Sper ca am fost de ajutor happy!