| Insideb0i a întrebat:

De ce cand sunt inconjurat de persoane sa zicem intr-un spatiu inchis mi se face rau?
parca vine o senzatie ciudata din stomac si simt ca ma sufoc si ca nu pot sa respir. asta doar cand stau intr-un loc cu multe persoane si gen doar eu am problema asta? ce o fi? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| FruttiFresh300 a răspuns:

Și eu am aceeași problemă. Nu se tratează nici cum. Pur și simplu evit spatiile închise si aglomerate. Câteodată prefer sa urc pe scări decât să iau liftul dacă văd că mai e cineva care așteaptă.

| andreeabobo a răspuns:

Este bine sa vorbesti cu un medic psiholog, pare a fii o fobie de spatiu inchis sau anxietate. Cel mai bine iti recomand sa discuti cu un profesionist! happy

| smihai23 a răspuns:

E posibil să ai claustrofobie.

| TFlorentina8050 a răspuns:

Ai fobie de spatiu inchis, ai putea vorbi cu un psiholog, sau daca ai ambitie, poti sa te duci intr-un spatiu inchis inconjurat cu persoane si sa iti invingi frica, stai acolo cat de mult poti, simte te bine si nu te gandi ca ti se face rau!

| ViolaTM a răspuns:

Ai anxietate sociala. Sau eşti empatic şi simţi energiile altora.