| aleexkdos90 a întrebat:

De ce de fiecare dată când mănânc mi se umfla stomacul de zici că sunt în luna a9a? Dimineața am stomacul plat și seara umflatcrying( faza ca eu mănânc sincer destul de mult că simt nevoia, dacă aș mânca puțin gen as fi leșinată toată ziua, faza e că nu m-am îngrășat la aceeași greutate sunt, doar stomacul e problema. Ce credeți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bacterii rele din burta si mancarea foarte multa!
Trebuie ca nu mananci hrana sanatoasa si portii mici ca esti fetita, nu femeie obeza sau greier cu burta mare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faza este că ești sinceră. Și stomacul tău, este la fel, sincer. Când se umflă, îți spune părerea lui.

| relian a răspuns:

Nu mai minca mult,maninca mai putin,o sa se obisnuiasca organismul,prima data o sa te simti cum spui,mai lesinata,dar dupa cateva zile o sa treaca.
Nu potio minca mult si sa ai stomacu plat,poate doar daca esti copil,adolescent, dar mincarea aia multa stii unde o sa te duca? O sa ajungi obeza peste ceva ani.
Ar putea sa ti se umfla eca maninci piine, ori pizza, de la pizza asa patesti, te umfla, probabil de la drojdie sau ce pun aia in aluatul ala.

| cristimihailov a răspuns:

Poate cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor.

Nu de alta, dar pot fi probleme foarte variate: de la ce mananci, cat mananci, cum mananci, alergii sau put si simplu un dezechilibru temporar.

| Caro34 a răspuns:

Cand sunt fericita, ma umflu-n pene!? Este normal sa fie asa, doar mananci mult si nu vrei sa fii lesinatawinking. Incearca sa-ti stabilesti portii mai mici si dese, bea lichide mai multe si fa-i niste analize fiindca mai tarziu vei lupta teribil cu kg in plus. Pot fi diverse cauze sau poate fi ceva normal fiindca nu stim ce faci de-ti vine asa o foame! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa ai ficatul gras/mărit, heatoza hepatica. Și dacă bei apa se poate întâmpla la fel.