| Ivona_5452 a întrebat:

Am o intrebare urgenta va rog sa imi raspundeti.

Dimineata am un abdomen plat, fara grasime fara nimic.

Dupa ce mananc incepe sa mi se umfle burta foarte foarte tare[ si nu mananc mult] pana seara mi se face dita mai burta parca as fi gravida.

A doua zi dimineata iar am un abdomen plat.

Ce pot face? Mananc putin si totusi mi se umfla tare.
Si vad unele persoane ca mananca toata ziua si nu li se umfla burta deloc.
Cum scap?

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Se pare ca ai probleme cu digestia, colecistul tau e lenes si nu descarca sucul biliar la timp. Rezultatul este balonarea. Trebuie sa eviti mancarurile prajite, grase, condimentate in exces, bauturile carbo-gazoase, fasolea, varza, mazarea, conopida.