| mimitza_7330 a întrebat:

De ce imi curge sange din nas?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fallen Angel a răspuns:

Pai vara poate fi din cauza caldurii dar in rest... nu prea stiu ce sa zic. http://sanatate.ele.ro/......10063.html Uite aici ceva care cred ca te va ajuta.

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Te-ai lovit si ai un vas de sange slabit la nas.Pentru persoanele adulte se mai intampla asta cand la creste tensiune arteriala.

| Arthur a răspuns:

Este posibil să ai slăbit un vas de sânge. Trebuie cauterizat la doctor. Cauze pot fi mai multe : hipertensiune arterială, anemie etc, dar cel mai probabil e cel amintit primul.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Ori te-ai lovit, ori este din cauza tensiunii.

| 334499 a răspuns:

In general, pot sa apara la persoanele care prezinta simptomele racelii, ale gripei sau ale alergiilor cronice (de genul rinoree, stranuturi frecvente sau mancarimi).

| dani dani a răspuns:

De la cocaina laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Date la pupaza...sa vezi ce iti trece laughinglaughingrolling on the floor