| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi simt mereu capul greu? De fapt e o chestie la ceafa. Simt o presiune pe ea uneori cand incerc sa ridic capul din pamant. si uneori imi tremura. ca si cum as apasa cu degetul la inceputul cefei pe mijloc ( sub cerebel ) Vreo idee ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul in urma tomografiei computerizate va sti ce ai, noi nu ave m cum sa stim, poti avea tensiune mare sau mică, mergi la medic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sau spondiloza cervicală, poate ceva apasa pe coloană vreun nerv care corespunde capului, de aici ai dureri.

| tintareco a răspuns:

Cineva te iubeşte mult, probabil Spondilica.Nu o să te slăbească pînă nu mergi la nişte băi sărate şi nămol, cum ar fi Sovata Băi, Ideciu Băi, jud.Mureş.

| Anonimul0012 a răspuns:

Posibil sa nu iti tii coloana dreapta(probabil de la ghiozdanul greu). Incearca sa iti tii umerii drepti happy