| Skynox a întrebat:

De ce imi transpira mereu palmele? La scoala, la ore mereu aproape. Acasa oarecum... Dar imi transpira foarte mult palmele, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Poate fi de la emotii-avand in vedere ca acasa se intampla mai putin. Mergi totusi la dermatolog, la endocrinologie-sa vezi daca exista vreo problema cu glandele sudoripare, cu tiroida. Poti sa faci si un control al glicemiei si daca iei cumva un medicament sa te uiti pe prospect sa vezi daca da astfel de reactii. Daca totul este in regula, atunci este nevoie sa discuti cu un psiholog pentru controlul emotiilor.

1 răspuns:
| Gefox a răspuns:

Poti avea o ciuperca sau din cauza greutatii tale! Sfatul meu este sa te duci la medic!