| Flavianadx a întrebat:

De ce li se umfla unora labele picioarelor dupa ce merg? Se si inrosesc degetele. E vreo boala? Se poate trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probleme cu: circulatia, diabet, reumatism avansat samd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Circulație periferica circulara.
Trebuie sa renunțe la fumat, sa nu mai consume cafea, la alimente nesănătoase alcoolul și sedentarismul.
Cauzele sunt :
Diabet
Obezitate
Hipertensiune arteriala
Nivel ridicat de colesterol
Ateroscleroza
Unele boli inflamatorii.

| Tygaie a răspuns:

Că le degera, e de la circulația deficitara