| Costinamiha a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, sunt disperata, ma ustura fata, ma inrosesc, si mi se umfla. Ce poate sa fie? Ca nu stiu se mai fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Itanul a răspuns:

Nu ai timp de programari. Mergi acum la urgente.

| Costinamiha explică:

Ma tine de o luna, am fost la dermatolog, si mi-a spus ca e dermatita de la frig, dar nu-mi mai trece chiat daca iau tratament, si nu stiu ce sa mai fac, numai pot, simt ca numai pot, cred ca am intrat si in depresie

| Costinamiha explică:

Mi se intampla de o luna, am fost la dermatolog, si mi-a spus ca este dermatita, la frig, si chiar daca iau tratament, nu-mi mai trece, si simt ca numai pot am intrat in depresie, nu stiu ce sa mai fac, ca se vede foarte urat, si mi s-a umflat sub ochi, va rog, daca stiti ce sa fac, sa-mi spuneti

| Itanul a răspuns (pentru Costinamiha):

Nu cred ca in halul asta poate fi de la frig. Nici daca locuiesti in Harghita. Te poti inrosi, dar cam atat. Restul simptomelor sunt de la altceva. Mergi la alt medic. Si nu cred ca dermatologul te poate ajuta.
Daca te-ai umflat, o cauza poate fi sinuzita. Dar cred ca e altceva. Insa usturimile...
Schimba medicul. Consultatie urgenta!

| Alin_Mihalcea_1992 a răspuns:

Alergie probabil. Mergi la dermatolog