| CoLiCa a întrebat:

De ce Ma Doare in partea dreapta jos Stomacuii tare sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| clau44 a răspuns:

Este greu de spus, iti recomand un consult la medicul de familie, deoarece poate fi si de la apendice.
Poti manca o bucata de usturoi pana cand vei merge la medic.
Mai poate fi si alte afectiuni ale altor organe interne.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi apendicul inflamat sau ovarul. Mergi mâine dimineață la medicul de familie pentru un control medical.
Sănătate.
Pa, pa.

| PinkyFlor a răspuns:

Buna!

In partea dreapta de jos a stomacului?
Pai s-ar putea sa ai apendicita.
Du-te la medicul de familie.
Ai grija! Succes!

Sper ca te-am ajutat! Pa-pa!happy

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Hmm, în partea de dreapta jos a trupului este apendicele. Dacă pipăi puţin acolo şi te doare şi mai tare, s-ar putea să ai apendicită. Eu recomand doctorul, căci dacă este apendicită trebuie acţionat repede deoarece există riscul să se perforeze şi atunci recuperarea va fi mult mai grea.

| SoSad a răspuns:

S-ar putea sa ai apendicită. Dacă simţi că durerea ţi se lasă in jos, pe picior.ar trebui să consulţi cât nu e prea târziu un medic. Eu am avut, şi m-am dus pe ultima suta de metri, iar medicul mi-a zis că dacă mai stateam mult puteam muri...
Ai grijă., du-te acum şi anunţ-o pe mama ta pentru a te însoţi la doctor.

Take care.

| Karashi a răspuns:

In dreapta jos la stomac te doare(daca te doare rau de tot)de la 'ampeticita'
Asa stiu eu... dar te poate durea si asa, trecator(daca te junghie)^_^ Sper sa te fi ajutat!

| CoLiCa explică:

Salut Tuturor am o mica problema cand intru in vreun joc mi se face ecranul negru si nu arata nimic dar muzica jocului se aude cine ma poate ajuta daca chiar ma puteti adaugati la skype:colea101 daca nu aveti skype skrietimi aici dar va rog ajutati-ma mi-e dor sa ma joc;( sad