| ralubaa a întrebat:

Ma doare in partea sanga si in partea dreapta a abdomenului, dar ma doare mai tare in partea dreapta ..in partea sanga ma doare mai mult cand fac efort.Ce ar putea fii? Funda!

P.s -Ajutati-ma urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Buna! Si pe mine ma doare in partea stanga atunci cand fac efort.Este splina.In partea dreapta, poate fi ficatul, intestinul gros...Sau poate fii apendicita.Eu nu m-am operat de apendicita, si sper sa nu se intample.Iti recomand sa mergi cat mai repede la un spital.Acolo iti vor face ecografii, palpare, analize, si multe altele! Bafta! Sa speram ca iti trece durerea. Poate fi o durere menstruala, deci nu te speria!