| dmstefania a întrebat:

De ce ma doare ochiul drept si capul. Seara si noaptea ma doare cel mai tare. Cer seriozitate. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Te sfatuiesc SERIOS CU MULTE SPUME sa te duci de urgenta la doctor, poti sa ai de la hipertensiune de cel mai rau grad pana la un accident vascular asteptand sa se intample, si, cum tot sunt sarbatorile, te sfatuiesc, ca, pana ajungi la doctor sa nu consumi deloc cofeina si alcool!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La modul cel mai serios, fă-ți un RMN să nu ai ceva nedorit

| Iote a răspuns:

Pe langa ce ti s-a spus, as crede (si) ca ai probleme neurologice. Niste vase de sange prin care circulatia nu e buna. Sau poate te-a tras un curent? La modul cel mai serios te sfatuiesc sa mergi cat mai repede la medic. Astfel de simptome sunt inselatoare si de multe ori, grave.

| christall a răspuns:

Poate ai nevoie de ochelari. Du-te si fa un control la oftalmologie.

| antoniaidk a răspuns:

Buna.si eu am acelea și simplu time mai ales c am d de i N insera ma dureau ochii.cel mai probabil ai astigmatism cum am și eu.du te la oftalmolog și o sa te consulte și o sa îți facă niște ochelari pe care sa i porți când te dor ochii.