| buzeduulci a întrebat:

De ce ma doare spatele cand ies afara? De la frig? Daca i s-a mai intamplat cuiva la fel. De ce ma doare? Ce pot sa fac? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Incearca sa porti o geaca mai groasa, sau pune-ti ceva de lana pe sub ea. Daca simti vesnic oboseala sau/si transpiri mergi la medic, posibil sa ai pneumonie...eu am patit-o asta-iarna.Multa sanatate!

| buzeduulci explică (pentru Mihaela1964):

Mersi de raspuns. sper sa nu fie cum zici tu. big grin

| Mihaela1964 a răspuns (pentru buzeduulci):

Cu placere! Sa nu fie!happy

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa te doara rinichii si asta de la frig

| Okami23 a răspuns:

Si pe mine cand am iesit aseara m-a durut, cand am intrat in casa si m-am incalzit, mi-a trecut.
imbraca-te bine si stai la caldura dupa ce te doare

| kalasnicov a răspuns:

Ai Romatiz ungete cu unguente intreaba la farmacie unguent pentru romatiz sau s-ar putea sa fie din cauza ca ai ridicat ceva greu sau te-ai fortatwinking

| buzeduulci explică (pentru kalasnicov):

Fac sala de mult cam de vreo 4 ani. insa am mai facut si pauze.
acu din vara am inceput din forta cu greutati mai mari insa nu cred ca e vorba de reumatism. merci pentru raspuns!

| anne0012 a răspuns:

Pai de la efort. Imbracate bine si daca e cazul roaga pe cineva sa iti faca un masaj.

| buzeduulci explică (pentru anne0012):

Mersi. asa am sa fac,