| anonim_4396 a întrebat:

De ce mereu cand beau Energizant ma ia somnul?laughing)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Pentru ca esti dependent de somn, nu de energizant.
Mai dormi si tu!

| Liviu a răspuns:

Am bautu unu aseara cand am venit de la munca pe la 7, api m-am culcat abia pe la 2, imi cadeau ochii in gura de somn laughing Oricum, te slabeste, sunt constient de asta, e ceva gen iti da in avans, dar iti ia mult mai mult cand inapoiezi. Ceva gen creditele si banca, scoti 10 mil, dai 15 inapoi.Cam asa e si cu energizantu si energia.

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru că, corpul tău nu e obisnuit cu el!
Si de aia te ia somnu.

| anonim_4396 explică (pentru OnuOnulică):

Cum sa nu fie obisnuit beau in fiecare zi de 2 ani

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poate nu mai ai alte activitati

| NemNUZ a răspuns:

Energizantele doar maresc circulatia sangeleui, si creaza creierului senzatia de energie. Daca bei iti suprasolicitezi inima. Daca continui asa in 10-20 de ani o sa vizitezi din ce in ce mai des sectie de cardiologie sau marog chiar mai rau chirurgiue cardiovasculara. Pofta mare happy

| OlariuRox a răspuns:

La tine are reverse inverse laughing)

| Zerathull a răspuns:

Cred ca ai baut SleepingBull sau TheSleepingMonster cel mai probabil.

| EU19 a răspuns:

Ai tu prea multa energie in tine. Dacamai bei si energizant e numa bun un somnic.Un fel de restart.

| irinako a răspuns:

Obosesti repede!

| LuLu33 a răspuns:

Pentru ca energizantul te energizeaza doar pentru un anumit interval de timp apoi dupa ramai stors de energie si te i-a somnul big grin