| Sebastian98 a întrebat:

Daca consum energizant ce pot face ca sa nu mi se intample nimic inainte sau dupa ce il beau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| đąиiعℓ a răspuns:

Atata timp cat nu ai prb cu inima si nu intreci masura nu are ce, sa ti se intample

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu il mai bea si gata

| SimonaCristina a răspuns:

E periculos mai ales daca faci sport, iti creste foarte mult pulsul si risti un stop cardiac. Nu mai consuma energizante, ci multa apa plata cu lamaie. E revigoranta. Si mai ales nu fuma.

| Sebastian98 explică (pentru SimonaCristina):

Pai am consumat deja 2 energizante oare pot pati ceva. Apropo le-am consumat inainte de antrenament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am baut 2 litri intr-o zi si n-am patit nimic, doar ca nu prea am mai dormit bine

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu patesti nimic dupa o singura doza, ca nu-i cianura. Efectele adverse grave apar in timp.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu mai bea. Oricum este o porcarie. Nu degeaba a fost interzis in tarile civilizate (cum ar fi Franta)

| Sebastian98 explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Ai dreptate dar mai consum inainte de antrenament si vreau sa stiu daca mi-ar face ru daca consum 1 data pe saptamana

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru Sebastian98):

Inainte de antrenament e si mai rau fiindca fortezi foarte mult inima aia. Poti avea probleme la inima mult inainte de vreme.

| AnonimaSecretá a răspuns:

Nu ti se intampla nimic daca nu il bei in exces