| Skylerx a întrebat:

De ce mereu cand tusesc, stranut, rad, ma misc, vreau sa ma ridic, ma impinge altcineva ma doare un pic mai jos de buric? E ceva grav tare? Sa merg la doctor ca sa ma tratez, sau e ceva de tratat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ralucutza,
Du-te fa-ti o ecografie abdominala caci durerea aceea n-ar trebui sa existe. Nu spun ca este ceva grav, doamne fereste, spun doar ca trebuie identificata cauza durerii pentru a nu se agrava. Craciun fericit si numai bine!

| Alistair a răspuns:

Depinde cum simti durerea si de cand o ai. Poate fi doar o simpla febra musculara

| Eva a răspuns:

Ar putea sa fie o hernie... du-te la medic, e cel mai sigur.