| AvalohAlyn a întrebat:

De ce mi-au crescut dioptriile?(Am miopie)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori miopia e genetica. Adica, parintii tai poarta ochelarii? Unul dintre ei are acceasi problema? Daca da, poftim raspunsul.

| alex15ccc a răspuns:

Dioptriile cresc odata cu cresterea ta fizica, deci ar trebui sa se opreasca pe la varsta de 17-20 de ani.