| Catalin77945 a întrebat:

Salut,sa zicem ca am probleme cu dioptriile(miopie, dar nu sunt asa mari -1, 25 sau -1, 50 daca a mai crescut in timp), ma rog stiu ca iti poti face operatie ca sa iti reglezi chestia asta si sa vezi iar ca inainte.

Intrebarea este:daca in timp ti se deregleaza iar dioptriile, tu mai poti face iar aceasta operatie sau merge doar odata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| king5151 a răspuns:

Bro si eu am aceeasi problema, poarta ochelari(chiar daca nu iti place), te obisnuiesti, purtand ochelari o sa iti scada dioptriile, nu ai nevoie neaparat de operatiehappy

| Catalin77945 explică (pentru king5151):

Am purtat ochelari si pe un ochi s-a rezolvat oarecum si pe celalalt o crescut si nu prea ma pot obisnui cu ei, adica ma enerv idk