| Misfits a întrebat:

Port ochelari de aproximativ 6 ani avand miopie.
In acest timp dioptriile mi-au crescut si scazut, in prezent am -1, 5
Ma intereseaza daca as putea rezolva asta prin operatia cu laser,
ce varsta trebuie sa am, ce dioptrii minime, etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ai peste 20 ani, dioptriile sa fie stabile si sa fie cuprinse intre -2 si -7

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Se poate opera, problema e ca nu se face operatia decat dupa ce se stabilizeaza dioptriile, adica sa nu mai existe cresteri sau scaderi, in general se fac astfel de operatii dupa varsta majoratului si sunt destul de scumpe, din cat stiu in jur de 2000 roni pe ochi

| Parlit a răspuns:

Io stiu ca se face cand ai -10-12 nu stiu sigurlaughing