| croissant a întrebat:

De ce noi femeile avem menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

Simplu raspuns: Ca sa putem sa ne reproducem, sa avem copii.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu am avea menstruatie nu am putea face copii

| DNSK a răspuns:

Uau..asta da! cum au disparut dinozaurii? de a existat holocaustul? de ce baietii vor doar un singur lucru? de banii invart lumea? de exista tigani? de ce exista ura? uite cate intrebari mai sunt,,, si nu's toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
http://www.mamicamea.ro/preconceptie/menstruatia.html
Te pup!

| WhatMeanLove a răspuns:

Din cauza pacatului Evei Dumnezeu a pedepsit-o in sange.

| morningstar a răspuns (pentru WhatMeanLove):

Eva a fost pedepsita sa nasca cu durere, nu sa aiba menstruatie.

| prrocuror a răspuns:

Voi femeile aveti menstruatie pentru a va curata in interior...vaginu este o parte sensibila a vaginului..prin ciclu(menstruatie)....este un ciclu de autospalare.

| IMC90 a răspuns (pentru prrocuror):

''vaginu este o parte sensibila a vaginului''

pai de ce n-ai zis asa de la inceput? asta explcia multe
nicidecum nu m-as fi gandit ca vaginu este o parte a vaginului (cum naiba o veni si asta nu stiu)

''este un ciclu de autospalare.''
confused

| prrocuror a răspuns (pentru IMC90):

Esti prost? evident a fost o greseala din partea mea! nici nu ma mir dc te chemaa imc90..pfff