| IAMKENNETH a întrebat:

De ce nu aud (bine) cu urechea dreapta? O simt infundata de 1 ora!~ As putea face ceva?
Mentionez ca ma doare putin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
26 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Otita medie este o inflamatie a urechii medie (a timpanului) care se manifesta prin dificultate in auz. Insa e posibil sa fie o simpla raceala.

| corolav a răspuns:

Cred că ai un dop de ceară. Mergi la un medic ORL-ist ca să ți-l scoată.

| frikk a răspuns (pentru corolav):

Doar un dop?rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))))) sa nu aiba un intreg STUP de albine laughing))))))laughing))))) [in caz ca e cam certat cu apa] rolling on the floor)))))))))

| IAMKENNETH explică (pentru frikk):

rolling on the floor))))))))))))))))))
YAW! si aia cu dopu'. am avut si 'dop' sa-i zic asa. si atunci auzeam laughing))

| frikk a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Gata fara glumite big grin big grin stai prin apropiere de mai stiu eu ce. gradina pomi ai stat prin parc in ultima perioada?
ai cumva urechile mari rolling on the floor)))) rolling on the floor))) sa nu fi intrat vreo urechelnita si mi te muscat atunea... e grava problema

| IAMKENNETH explică (pentru frikk):

De vineri pana azi am fost la o cabana la munte ~ Dar de intrat urechelnita nu cred ca nu am stat pe patura ~ acum sunt si racita am stat pe saltea - dar ieri doar ~ azi doar pe scaun mai mult in cabana am fost de ma uitam la tv si pe laptop. Doar de 2 ore o simt infundata laughing
Si daca mi-ar fi intrat, as fi simtit-o! Simt orice atingere mica!

| frikk a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Ufffff ma ucizi tu pe mine in seara aceasta tongue? sau ti-ai propus lucru asta? sad sad de auzit ai mici probleme (sper cu toata finta mea) PS:nu caut sa-ti fac complimente... si CREDE-Ma nu AI CUM SA SIMTI cam tot ce te atinge la perfectiune, ca atare te rog cand ai timp du-te la Doctor ( pentru linistea mea si sanatatea tawinking ) ok? sau vrei sa mi te iau eu de mâmuţă si sa mergem la doctorash? sad sad

| IAMKENNETH explică (pentru frikk):

laughing Nu prea as vrea sa te ucid!~ Daca insisti putem incerca! (Mai incolo, sunt singura acasa laughing ) ~ No bun, ma voi duce la medic! Daca vrei vi cu mine! laughing)

| frikk a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Desigur ca "as hoinari" intreg pamant, univers" de va fi necesar cobor si in iad :X:X sau urc in rai :X:X bineinteles doar pentru sanatatea ta tongue

| IAMKENNETH explică (pentru frikk):

laughing Oh yeah! love strucklove struck
(Deci acum ma doare adica ma sageata in ureche si ii infundata! @$%$#^$%&@#%! laughing) )
:*:*

| frikk a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Ahh big grin as vrea sa-ti soptesc la ureche vreun cuvinţel magic sa-ti treaca urechea big grin

| IAMKENNETH explică (pentru frikk):

Vrei multe! laughing) Spune! Te ascult! ~ :*
Daca e scrie prin mesaj, ca dup'aia zice lumea ca suntem perversi! rolling on the floor)

| frikk a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Fi antena (nu antena parabolica) ci atenta scoate ureghiile pe geam fereastra ce ai tu acolo in camera ta si asculta soapta mea ce cutreiera prin aer, vânt ce adie usor lent foarte lent }{ }{}{}}{}{} }{ 拋物價格 拋物價格 拋物價格 拋物價格拋物價格拋物價格
lasa lumea sa vorbelească ca de cand o stiu eu e foarte perversa. facem o simpla conversatie :X:X

| IAMKENNETH explică (pentru frikk):

Gata am auzito.maine iti zic daca mi-a trecut durerea asa ca sa te linistesc.
Yeah yeah...o simpla conversatie perversa...laughing) :*love struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Pentru a evita spamul, sistemul limiteaza trimiterea de mesaje la 25 in 6 ore. Poti trimite urmatorul mesaj la ora 07:29:20
sorry, asta mi-a aparut

| IAMKENNETH explică (pentru anonim_4396):

Ma gandeam eu ca de aia nu ai mai raspuns! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fierbi apa in ibric pana ies aburi si sa apleci urechea afectata deasupra aburilor.

| frikk a răspuns:

Posibil sa ai o tita.mergi la doctor nu este GRAV.

| IAMKENNETH explică:

Bune raspunsuri am primit! (vorbesc serios)
Am mai avut otita si stiu cum e...
Am uitat sa mentionez ca, acum stau pe scaun si aud totul clar, si cand ma ridic mi se infunda.Sunt si racita!

| AlexandruMurzin a răspuns:

Eu am patit acum ceva timp ceva asemanator, la fel nu auzeam bine si simteam urechea infundata, tot ce a trebuit sa fac era sa ma duc la ORL, sa imi puna in ureche o solutie cu sare si alcool sanitar si sa imi curete urechea foarte bine. Stai linistita nu e grav, dar du-te la ORL ca sa previ sa nu devina grav!

| DyDy7432 a răspuns:

S-ar putea sa ai otita cum am avut si eu. La fel imi simteam si eu urechea infundata. Ori un catar ceva

| stαcy a răspuns:

Te sfatuesc ca sa mergi la ORL.
Dupa cate stiu eu va folosi apa calda si o seringa, ca sa iasa murdaria din ureche happy
Nu va tine mai mult de 5 minute.
Nu-i char asa de rau.

| IAMKENNETH explică (pentru stαcy):

Mi-a trecut durerea! Am avut curent!
Dar multumesc oricum! :*

| stαcy a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Cu placere kiss!

| Simionescu_Gabriel_1980 a răspuns:

Ori o ai infundata de la apa ori ai otita medie... dar mergi si tu la un control

| Deiutza99 a răspuns:

Pai...ai inghitit in sec?
daca nu...ia un betisor de ureche si curatate.big grin