| Solix a întrebat:

Multivitaminele dau energie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Energie deja ai, tot ce mananci inseamna energie, vitaminele au si ele rolul lor in organism

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Veștile bune îți dau energie! tongue

| aXy99 a răspuns:

Daca ai lipsa, da.

| Donsavas a răspuns:

Eu iti recomand sa discuți cu medicul tau despre MEMANTINA. Se pare ca este cel mai bun antidepresiv pentru toc. Este antagonist nmda, nu SSRI. Iti da o mai buna claritate mentală si combate perfectionismul. În caz in care nu merge, poti incerca niste antipsihotice/antiepileptice la indicația psihiatrului.

| Diavolo18 a răspuns:

Înainte de a te apuca să iei vitamine pentru oboseală, trebuie să identifici cauza lipsei tale de energie. Nu numai că vitaminele nu-ți garantează eliminarea oboselii, în funcție de cauza ei, dar unele suplimente pot provoca supradoze din anumite vitamine și minerale, ceea te poate face să te simți mai rău, nu mai plină de energie.Un nivel scăzut de vitamina D poate duce la apariția sindromului oboselii cronice.