| BeatriceBeatriceBea a întrebat:

De ce nu ma pot ingrasa? straight face Mananc foarte mult, bogat in calorii dar mai mult slabesc decat sa ma ingras. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Doamne! Ma minunez de ce prostii au putut sa spuna cei de mai jos....In primul rand, problema ta este ca nu te poti ingrasa, de ce? Pentru ca asa e organismul tau, la fel ca si la unii oameni obezi care au tot o problema de sanatate, ei nu pot sa slabeasca, tu nu te poti ingrasa.Trebuie sa te duci la un medic ce te va ajuta, vorbeste cu parintii tai.Nu mananca multe porcarii si du-te la sala.Si acum intrebarea tuturor o sa fie...de ce sa se duca la sala ca e slaba? Ca sa pui masa musculara, astfel ingrasandu-te si aratand mult mai bine.Sa nu faci cardio (alergat, mers cu bicicleta), ci sa lucrezi cu greutat, ajutata bineinteles de un antrenor.Bafta!

| LilTunechi a răspuns:

In primul rand nu este bine sa te ingrasi dar daca totusi vrei incearca sa mananci gen alune sau chipsuri(desi sunt nesanatoase) stand la tv si scazant efortul fizic si mental de zi cu zi insa NU AR TREBUI SA FACI ASTA pentru ca nu stii ce rezultate vor iesi te-ai putea ingrasa prea tare sau te-ai putea imbolnavi schimband dramatic rata si felul mancarurilor eu cred ca esti perfecta asa cum estibig grin

| Fanu23 a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi mananca in fiecare zi de la Mc Donalds sa vezi intr-o saptamana 10 kg din prima

| Biancutzika a răspuns:

Dacă vrei să te îngraşi, mănânca salam, şuncă, cartofi prăjiţi, carne, pâine. În general mâncarea de la fast-food îngraşă cel mai tare. E nesănătos. dar dacă ai mânca salate zilnic te îngraşi la paştele cailor. Eu nu zic să mănânci zilnic doar de la fast food. Ca nu e normal. Organismul are nevoie de fructe si legume.Un măr pe zi de exemplu e perfect! Spor la treabă! Funda?