| MrsDETECTIVE a întrebat:

Daca mananc mai multi carbohidrati decat am voie, dar ma incadrez totusi in limita normala de calorii, ma ingras? Mersi!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, carbohidrații elimină energia treptat, mergi pe fructe și legume, este vară și practică un sport de masă/exerciții fizice pentru tonusul muscular, arderea grăsimii!
Pa, pa.

| GabrielaIoana a răspuns:

Da,te poti ingrasa.Trebuie sa iti calculezi necesarul de calori zilnice si sa adaugi calorii si vitamine in plus prin diferite produse ca sa reusesti.

| cosmo123 a răspuns:

Tu ce zici? nu te-ai ingrasa odata ce mananci mai multi carbohidrati? pentru a te ingrasa nu e o limita de carbohidrati, care daca o depasesti te ingrasi. asta depinde si de corpul tau.
deci posibil sa te ingrasi.

| jok3r2000 a răspuns:

Daca esti tu cea din poza iti spun ca arati foarte bine, dar cred ca s-ar putea sa te ingrasi.