| svenhassel13 a întrebat:

Daca eu alerg zilnic 2km si mananc sa ma ingras, adica multe calorii, ma voi ingrasa sau voi pune muschi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Du-te la sala si baga culturism

| Eireann a răspuns:

Pai daca mananci gogosi, ciocolata si cartofi prajiti o sa te ingrasi. Daca mananci legume, carne de pasare si peste, fructe, oua si cantitate moderata de lactate atunci posibil tot sa te Ingrasi.
Alergatule e cardio, pentru muschi se prefera sa te antrenezi cu greutati.

| Sophieka a răspuns:

Altii se ingrasa doar privindu-i pe altii cum mananca...Iar altii nu reusesc sa se ingrase nici cand mananca pentru 2 persoana.

Depinde, in cazul tau, de metabolismul si felul tau de a fi.

Dar in orice caz, muschi la picioare vei face, in timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele, o sa ai nevoie si de grasime pentru ca este un exercitiu de lunga durata

| Gligore2000 a răspuns:

2km alergi ca sa arzi caloriile de la o inghetata mica.

| Alexnix1 a răspuns:

Trebuie sa alergi vreo 5 km pe zi

| IonutMontenegro a răspuns:

Nici una nici alta,