| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu raman gravida desii nu folosesc nimic ca sa ma protejez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca incerci de mai mult de un an, ia-ti partenerul de mana si mergeti la medic. El o sa-si faca o spermograma, tu un consult ginecologic, test Papanicolaou, ecografie pelviana si, poate, niste teste hormonale.

mlm
| mlm a răspuns:

Mergi la medic impreuna cu partenerul tau, faceti niste teste sa vedeti cauza.Bafta.

| mioara a răspuns:

Du-te si cere parerea mai multor dr ginecologi sau du-te la un endocrinolog

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

SFATUL MEU ESTE SA VB CU UN MEDIC big grin

| miriam a răspuns:

Pentru femei trebuiesc facute mult mai multe teste pentru a se ajunge la un rezultat, cea mai buna solutie este ca partenerul sa faca o spermograma sa vada daca are el probleme si daca nu are, atunci se fac la partenera care necesita mult mai multe controale si teste, este putin mai complicat decat la barbat.

| CAsToReL a răspuns:

Probabil ca nu faci sex destul

| loredanarotariu a răspuns:

Dupa ce faci sex cu iubitul tau poti incerca sa stai 10-15 min cu picioarele in sus (le poti sprijini de perete pentru a-ti fi mai usor). Sper ca stii si treaba cu perioada fertila: noteaza-ti intotdeauna intr-un calendar prima zi a menstruatiei, asa ai sa poti calcula ziua ovulatiei ( asta se intampla cu 14 zile inainte de urmatoarea menstruatie ); daca nu ai o menstruatie regulata (desi pentru o viitoare mamica asa ar fi bine sa fie) ia-ti temperatura si atunci cand observi ca e mai ridicata cu 1 grad aproximativ poti sti ca ovulul e gata de treaba. Timp de cel putin 4 zile e vreme de tavaleala fara pauza. lolwinking Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebuie sa faci sex cu un barbat care ejaculeaza.

| melinda33 a răspuns:

TREBUIE SA PLECI LA MEDIK SA TE CONSULTE...

| teodora93 a răspuns:

Pai abia dupa 1 an de incercari iti poti face griji tu de cat timp incerci?