| myrya a întrebat:

Daca folosesc ovule raman mai repede gravida

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de ovule. Daca folosesti ovule cu antibiotice, nu ramai mai repede gravida, iar in plus, daca ramai gravida, poti imbolnavi copilasul. daca folosesti ovule cu hormini, cand trebuie si ovulele care trebuie, s-ar putea sa-ti creasca fertilitatea.
Ovulele nu trebuie adminstrate fara sfatul medicului. Desi par la fel de inofensive precum crema de galbenele, nu sunt. Ele contin medicamente puternice care pot afecta fertilitatea, sanatatea femeii si pot determina (unele) malformatii ale fatului daca se adminstreaza pe sarcina.