| LoghinBogdan a întrebat:

De ce pe genunchiul meu stang e umflat la rotula si cand apas pe el ma doare de nu mai pot, cand joc fotbal nu mai zic si pe genunchiul drept nu am nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un medic.

| MarianWLF a răspuns:

Poti avea unul din genunchi mai sensibili, cel mai probabil ignori incalzirea sau faci cateva fandari doar, acorda macar 5 minute genunchilor la incalzire, rotirile de genunchi sunt sfante, stanga, dreapta, fata-spate, 1 minut in fiecare sens, pauza apoi mai repeti odata.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu mai juca deloc fotbal si genunchiul tau nu va mai fi umflat.

| mihai69 a răspuns:

Întreabă un ortoped, nu TPU!

| relian a răspuns:

De ce este umflat? Tu trebuie sa știi mai bine de ce.Ai căzut, te-ai accidentat acolo, sau ce anume s-a intamplat? E bun sa mergi la medic, sa te vadă, apoi sa mergi sa faci o raza, acolo se poate vede cineva chestii, Iara dacă nu se vede, trebuie sa faci RMN pentru țesuturi moi, poate ca or fi ceva fluide mai mult decat e nevoie.

Oricum un RMN vede exact ce ai acolo, doar ca e ceva mai scump, de aia prima data doctorul te trimite sa faci raza.
Dacă te doare, atunci ceva s-a intamplat acolo.Cel mai indicat este sa mergi la un specialist ortoped.