| Th3AbSinTh3 a întrebat:

De ce scuip sange?
nu este de la gingii, din gat cel mai probabil
simt ca ma ia putin raceala, dar cu sangele ce este? nu fumez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Timeea2001 a răspuns:

Trebuie sa-ti cumperi o pasta de dinti speciala pentru acest lucru.Sau mai bine ai merge la doctor pentru ati face un control.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E posibil sa fie de la o masea sparta, fara sa-ti dai seama.
Uita-te in oglinda la dinti, mai verifica-i de carii, vezi daca e spart vreunul, este bine sa mergi periodic din 6 in 6 luni la stomatolog sa-ti controlezi dentitia.
Te pup!

| Th3AbSinTh3 explică (pentru anonim_4396):

Buna!
nu e asta, am verificat sad

| Mwha a răspuns:

Mergi la medic. Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Mwha):

Pfff, asta mi-a aparut si cand am pus intrebarea si acum scris cu rosu
voi merge, dar voiam sa-mi fac o idee

| archas a răspuns:

Poate ai o masea sparta si sa iti curga sange din interiorul ei fara sa iti dai seama!

| Th3AbSinTh3 explică (pentru archas):

Nu e asta. straight face

| archas a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Du-te la un doctor!

| rikimaru95 a răspuns:

Mie uneori mai imi curge sange din nas si imi vine prin gura.

| gebilxkl213 a răspuns:

Suspect de TBC poate.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru gebilxkl213):

Raspunzi dupa un an rolling on the floor))
N-am aflat cauza, dar nu e TBC