| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor! Fumez de cel putin 3-4 ani [cu aproximatie] si vreau sa va zic. ca am incercat sa fumez si droguri [ doar de 2 ori ]! de incercare. Din ultima vreme incep sa fumez tigari des, si ma cam simt molepsita, nu prea am stare de bine!
Am inceput sa scuip dimineata cu sange, nu rosu, dar tot rosu era! Gatul ma doare foarte rau, capul!
Am sa ma duc si la medic, dar un sfat as vrea, cam ce-ar fi!
Si ma doare rau pieptul! inima ma mai inteapa cateodata. sunt somnoroasa, adorm imediat! Inainte nu prea eram asa.
Sunt desconcentrata!
Dau fundita happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun, parerea mea, din surse sigure: nu asculta pe nimeni, nu are absolut nici o legatura ca tigarile. intr-adevar, depinde de corp de persoana de rezistenta etc. dar nimeni, nici un medic nu a spus ca tigarile te fac sa scuipi sange. in plus, singurul lucru pe care-l poti scuipa de la tigari este saliva "neagra" cand faci foarte mult efort. eu am fumat, mama, tata si bunicul meu fumeaza de cand aveau 15 ani. nu s-au lasat niciodata si nu au absolut nici o problema. iar bunica mea a murit de cancer si nu a fumat niciodata. durerea de plamani, poate fi asociata foarte bine cu durerea de sani; eu i-am spus mamei mele ca ma dor plamanii, am fost la doctor si mi s-a spus ca este extinsa durerea de la cresterea sanilor si e doar o impresie ca te dor plamanii (am facut consultatia aici in franta, nu in Romania, ca sa spui ca medicii sunt prosti). apoi cu sangele, poti avea o problema minora la stomac (ai grija sa nu fie inceput de ulcer) sau poate fi doar de la amigdale (eu am scuipat sange din cauza lor, mi se umflau si ma durea gatul; insa fara sa ma duc la doctor, mama mi-a dat cu un betisor de urechi curat imbibat in otet; in 3 zile n-am mai avut nimic si nu mi-a mai revenit problema). sper ca te-am ajutat, iar cu tigarile nu te speria asa, traiesc oameni si peste medie fumand si droguri. bine dar, totusi te sfatuiesc sa nu te apuci de droguri ca nu se stie daca te mai lasi si nici cat de puternic e corpul tau. n-o lua in nume de rau, am suficiente colege drogate si nu mai sunt asa smechere cum se credeau cand s-au apucat. bafta sa-ti treaca repede problemelehappy!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai grija.du-te neaparat la medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă-te de astea, luale-ar naiba de ţigări şi droguri, de ce trăbă să vă apucaţi de ele, nu ştiu!
Poţi face cancer cu timpul, mergi la medic şi lasă-te!
Te pup!

| k1DDDddUu a răspuns:

Grija mare!
Nu vreau sa te sperii dar ai o problema mare.
Asa a patit si bunicul meu si cand a vazut sange s-a lasat complet de tigari.
Spre informarea ta, poate te motiveaza asta, s-ar putea sa ai cancer in gat! Nu vreau sa te sperii, ci doar sa te informez ca ar trebui sa mergi la medic si sa te lasi cu totul de tigari.