| anonim_4396 a întrebat:

Am hepatita b cica virusul e stabilizat nu poate merge mai departe adica sa dea in ciroza sau altceva. dar de vreo 2-3 saptamani scuip dimineata cu sange(2-3 flegme). numai si numai dimineata.eu zic ca trebuie sa fie de la gingii ca nu simt ca imi vine din gat. mi` e foarte frica. voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

De la gingii probabil. Poate ai tartru si asta iti afecteaza sanatatea lor. Mergi la stomatolog sa faci un detartraj ca altfel starea gingiilor se poate inrautati si poti face paradontoza.

| robertino26 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci de urgenta la un medic. flegmele cu sange pot fii semnul unei afectiuni grave la nivel digestiv. nu mai intarzia in luarea unei decizii si du-te chiar acum la spital