| anonim_4396 a întrebat:

De ce se face chimioterapie când ai anemie aplastica, o prietena a avut anemie aplastica dobândită și a făcut chimioterapie. i-a căzut parul știți voi.De ce a făcut chimioterapie ca e anemie nu e cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kogaion a răspuns:

Pentru ca chimioterapia, face parte din tratamentul acestei boli. Nu trebuie sa ai cancer, ca sa faci chimioterapie.

| anonim_4396 explică (pentru Kogaion):

Aa nu știam big grin mersi, prietena aceasta a fost la Fundeni și a făcut chimioterapie, nu putea sa aleagă alt tratament sau ești obligat sa faci chimioterapie dacă ai anemie aplastica. A făcut boala asta de la stres.

1 răspuns: