| purcelus243 a întrebat:

Care cancer e mai rau ala care iei chimioterapie sau operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cancerele sunt la fel de rele, doar ca operatie se face la cel intr-un stadiu mai avansat. De asemenea si pentru acesta se face chimioterapie.

| datasta1312 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Mama o sa faca operatie saptamana viitoare deci va fi bine dupa operatie? nici nu a discutat mult cu mine de asta a mai facut o data si a iesit bine.

| Ioandelasal a răspuns (pentru datasta1312):

Nu stiu sa-ti spun ceva sigur, intreaba medicul specialist.
Biata mea sotie a facut operatie si apoi chimioterapie, s-a insanatosit cca un an si jumatate si apoi cancerul a revenit si a facut metastaze, sotia a decedat dupa cca o jumatate de an.

| eduard12332 a răspuns (pentru Ioandelasal):

A aflat tarziu ca are? maica-mea s-a dus la medic, a laut niste medicamente dar nu chimioterapie, nu le cunosc iar acum i-a zis sa faca operatie, dar ea s-a dus demult la medic, nu intreb cum sa intreb? a zis ca nu moare dupa operatie dar mie tot mi-e teama am anxietate.

| Ioandelasal a răspuns (pentru eduard12332):

Da, a aflat destul de tarziu.