| MyHeartIsBroken a întrebat:

De ce se zice ca e bine sa bei vin rosu cand ai rubeola? Eu am rubeola si doctora asa mi-a zis.+ ca trebuie sa port haine rosii. dc laughing?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| phebsss a răspuns:

Ca sa iti iasa toate bubitele pe piele. Ele pot aparea si pe organe si atunci devin periculoase. Se spune ca rosul le atrage la suprafata. Asa am auzit eu, depinde. Sunt mai multe variante.

1 răspuns:
| bulin a răspuns:

Din punct de vedere medical este o prostie.phebsss bubite pe organe tot are. Daca ai rubeola NU ai absolut nici o restrictie alimentara se recomanda doar hidratarea.Acum daca este sa mergem pe ce se zice in popor... nu inseamna ca si foloseste la ceva daca acum ai bea vin rosu sau te-ai imbraca in rosu.