| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema care ma tot streseaza.In doua zile ma voi duce in prima zi de liceu si...am aparat dentar fix, acum am dintii drepti, dar doctora zice ca mai trebuie sa il port un timp ca sa nu revina la alte anomalii.Imi e tare frica de faptul ca, colegii mei vor zade si vor face baza de mine.Asa este? Ce sa fac ca sa nu se rada de mine?

2 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Poarta-l cu maxim de firesc, constient ca este numai si numai spre binele tau. tie ti se vor indrepta dintii, dar prostilor care vor rade de tine nu le va trece prostia. la asta sa te gandesti cand ii vei vedea, ca sigur vor fi unii care sa vrea sa obtina "popularitate" pe spatele tau.

| lore96dana a răspuns:

Bine zis simf.Si eu imi pun joi aparat.Imi este frica, dar nu am de ales.Macar voi avea un zambet frumos.Nu cred ca vor rade de tine daca sunt educati. Daca nu...asta e! Oricum succes!