| anonim_4396 a întrebat:

De ce slabesc daca mananc foarte bine si fac miscare mereu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil pentru ca mananci calorii foarte putine comparat cu caloriile consumate prin exercitiul fizic.
Dubleaza cantitatea de mancare si nu vei mai slabi.

4 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Ca "mananc foarte bine" NU e suficient. Ca sa-ti dezvolti masa musculara trebuie sa consumi mai mult decat arzi.

| Anitaaaa a răspuns:

Din moment ce faci mișcare e normal sa nu te îngrași deoarece arzi din calorii. Și eu sunt in aceeași situație laughing

| inlamea a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi inceteaza sa mai faci miscare

| Anonimus1358 a răspuns (pentru inlamea):

Ma gandesc sa nu fie vorba de anxietate