| floriansss a întrebat:

De ce stau cocosat cand stau pe scaun si de ce merg aplecat pe fata va rog spuneti-mi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Ca asa te-ai aobisnuit...straduieste-te sa mergi drept big grin

| AoiTori a răspuns:

Eu am aceeasi proble ca si tine, iar sa-mi reformez spatele, fac exercitii cu o carte pe ca.(este foarte bun exercitsul: te face sa mergi cu capul si spatele drept!) Ar fi bun si pentru tine. Macar 60min/zi, chiar si cand stai pe scaun e folositor>

| Sckipper a răspuns:

Depinde ce scaune ai, unele scaune s-au inventat ca sa stai comod pe ele (fara sa iti dai seama ca stai cocosat)dar sunt si scaune care iti indreapta spatele.Problema cu spatele aplecat si cocosat este o problema deoarece se vede foarte urat la un baiat, mai ales la o fata.Iti recomand sa iti iei un scaun cu spatarul drept si sa te lipesti cu tot spatele de el.+Cand mergi trebuie sa stai drept,cu umerii ridicati,pe spate, pieptul in fata si capul drept.(In general cand mergi incearca sa stai cu capul drept si cu privirea inainte, nu in pamant)

| MetalLover a răspuns:

Si mie mi se intampla exact la fel. laughing
Exerseaza zilnic sa stai drept. spre exemplu prima data 10 minute, dupa 15 si asa mai departe. big grin

| cristibogaciu a răspuns:

Probabil s-a intamplat ceva la coloana ta vertebrala