| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

De ce sunt padurile pline de gunoaie?
Chiar exista grupuri de persoane care sa nu aiba macar o persoana cu coloana vertebrala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Lumea e rea si tampita...
daca chiar exista chestia aia cu karma atunci la final o sa se intoarca impotriva noastra inzecit...

| ZoeyMe a răspuns:

Intr-adevar,padurile din Romania sunt pline de gunoaie.Din fericire, se organizeaza activitatea,, Let's do it Romania'' care speram ca va avea acelasi impact ca si anul trecut.

| Klepto a răspuns:

Regula gratarului: Sa lasi mai curat decat ai gasit.
Unii romani nu o stiu, si daca daca ar sti-o tot n-ar respecta-o.
Cand o sa se bage amenzi usturatoare ca lasa ca pe tarlaua mamelor lor gunoiul, poate atunci o sa fie mai curat.

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru Klepto):

Eu chestia asta nu o inteleg cum draq dintr-un grup de 20 de persoane nu se gaseste macar unul care sa propuna sa stranga gunoaiele dupa ei.
Va zis eu ca daca ar fi macar o persoana care sa zica restul ar face!
Eu cred ca ei deja sunt gunoaie ambulante! Astia ar terbui direct batuti cand ii vezi ca pleaca si lasa gunoaie, amenda nu e de ajuns! (cum ar fi sa pleci batut mar de la un gratar laughing)

| Deny1333 a răspuns:

Nimeni nu mai apreciază natura în adevăratul stadiu, încât să o şi păstreze sau măcar să nu ajute la distrugerea ei.
Toţi vor să se distreze la pădure, grătare, alea-alea; că e frumos, ce naiba! Dar nimeni nu se gândeşte că frumuseţea aia e distrusă la plecarea lor.
Păduri=oxigen. Să vedem ce or să facă dacă se poluează aerul şi pe acolo, unde or să mai meargă să se recreeze şi să-şi cureţe plămânii?

Răspuns utilizator avertizat
| ktrinel a răspuns:

La petreceri in aer liber gen paduri in genelar toti beau si se distreaza si sa fim realisti... cina mai sta sa curate dupa el.in fine asa este romanul.winking apropo buna intrebarewinking

| Adelee a răspuns:

In fiecare dintr-e noi este mai multa sau mai putina coloana vertebrala...
Asa ca asteapta-te la asemenea dezamagiri si la oamenii pe care nu-i crezi in stare de asa ceva.