| ILoveYouSoMuch a întrebat:

De ceva luni ma simt foarte slabita. Oricat de mult as dormi, oricat de mult m-as recreea, simt constant starea de oboseala si de neputinta. Pielea mi-este foarte palida si imi simt toate oasele foarte grele. De slabit un am slabit mai mult de 200-300 de grame. Ma gandeam sa nu fiu anemica, pentru ca eu am insuficienta de fier, calciu si magneziu, dar sunt "in control". Adica, eu iau vitamine, doar ca nu simt nicio schimbare in organismul meu. Voi credeti ca este in regula? In aceasta situatie credeti ca ar trebui sa ma gandesc la vreo boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Anemia feripriva nu se corecteaza cu vitamine, ci cu suplimente de fier. Fa analize( hemoleucograma, sideremie), altfel nu poti stii daca esti anemica sau nu. Du-te la medicul de familie pentru trimitere.

| Prada26Tulcea a răspuns:

Dar la medic sa nu te duci...e mai bine sa intrebi aici, toti suntem specialisti.Mergi ma fetito la medic