| Andreea_1443 a întrebat:

De ceva timp, aproximativ o jumatate de an, mi-au aparut niste verzituri(asa am inteles ca le zice, pe fund). Unele persoane zic ca este de la sport, am facut karate, dar nu aveam nimic atunci, dupa care am vrut sa slabesc ca mi s-a parut mie ca m-am ingrasat si m-am apucat de atletism, si faceam foarte mult la aparate, mai ales pentru picioare, am si slabit.Sa fie de la asta? ca am slabit si ca faceam prea multe exercitii in zona picioarelor si a feselor? Cum pot scapa de ele? multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Băscuţă a răspuns:

Se numesc vergeturi si nu prea poti scapa de ele decat chirurgical... Dar poti sa te dai cu ulei de masline si nu se mai vad atat de tare.

| ReiVaN a răspuns:

Da, vergeturile apar datorita intinderii pelii datorata slabirii...nu stiu cu poti scapa de ele...