| RazvanBlog a întrebat:

De ceva timp au inceput ochii sa ma doara si sa apropii foarte tare obiectale mai ales telefonul... credeti ca am nevoie de ochelari?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indiferent ce credem noi tu trebuie sa mergi la un oftalmolog, doar acesta, in baza examinarii, va stabili daca ai sau nu nevoie de ochelari sau cauza este ca iti obosesti ochii.

| WhiteLife a răspuns:

Poate ca de ochelari nu, ci poate de niste picaturi. Insa de un control la doctor ai cu siguranta nevoie, pentru ca nu stii niciodata ce poate fi in spate.