| Marii a întrebat:

De ceva timp dimineata ma ia o durere ingrozitor de puternica la gamba dreapta, parca mi-ar baga cineva in muchiu de acolo zeci de cutite, in acelasi punct. Trebuie sa ma ridic in picioare ca sa se mai amelioreze un pic, dar pe timpul zilei zona inca ma doare, nu tare dar tot o simt. Ceva ajutor inainte de a ajunge la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| nomoretears1111 a răspuns:

Pare sa fie vorba de crampe datorate lipsei de calciu. Vizita la medic este, clar, obligatorie. Pana atunci, incearca sa alternezi compresele calde cu cele reci. Multa sanatate! happy