| alina2aaa a întrebat:

De ceva timp ma doare partea inferioară a abdomenului, mai mult in părți, uneori partea stânga uneori dreapta sau constant amândouă, mai exact pe lângă pelvis, credeți ca ar putea fi de la ovare sau de la intestine? Poate avea legătura cu ultimul contact sexual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi chiar si o infectie sau sedimente urinare.
O analiza urinara si un examen ecografic va stabili cauza.
Nu neglija, durerile sunt semnalul de alarma al organismului tau, ca ceva nu e bine!

| sierra1 a răspuns:

"ma doare partea inferioară a abdomenului...credeți ca ar putea fi de la ovare"

credem că ar trebui să faci un consult de SPECIALITATE

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic daca problema persista de mai mult timp.