| hd04wbw a întrebat:

De ceva timp ma ustura scalpul ( pielea capului) ingrozitor si am o gramada de cosuri si matreata. Ce imi recomandati? Un sampon care sa imi rezolvea problema stie cineva? Sau ar trebui sa merg la un doctor? Poate sa fie si be baza de stres?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Selsun Blue- un sampon albastru, te dai cu el pe pielea capului, stai cam 15-20 de minute cu el pe cap, apoi te clatesti bine. nu mai folosesti alt sampon. il gasesti in farmacii.eu l-am folosit cu ani in urma (la recomandarea medicului) e superr eficient si pentru mai multe probleme ale scalpului. poti merge la medic sa te consulte.
Sa stii ca efecte secundare nu prea are.eu il folosesc si acum chiar daca nu mai am probleme, imi face si parul frumos. sper sa iti fie de folos sfatul meu.

5 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Incearca cu Clear varianta cu verde.Este pentru scalp iritat. Daca totusi problema persista du-te la un dermatolog, sa nu cumva sa ai alte probleme mai serioase! Bafta!

| chrystyna a răspuns:

Incearca Head&shoulders. Dar mai bine ar fi sa vizitezi un dermatolog!

| Lilik a răspuns:

Tot de selsun vroiam sa-ti zic si eu, foloseste prietenul meu ca si el are probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la dermatolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu nizoral. se gaseste la farmacie