| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp mi s-au inrosit ochii. Dar nu toata suprafata, doar cateva vase de sange sunt putin mai pronuntate in special la ochiul stang (am avut niste probleme cu el in trecut). Am cautat pe internet ceva despre asta, dar am gasit cu totul alt ceva.

Care e cauza si ce pot face in privinta asta (chiar ma deranjeaza)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| djdani2010 a răspuns:

Te mananca ochii?
te scarpini des la ochi?
daca da, probabil ai conjunctivita-- daca ai conjunctivita trece cu kanamicima.

| anonim_4396 explică (pentru djdani2010):

N-am conjunctivita. Alt ceva?

| CatalinaMendea2002 a răspuns:

Daca te ustura...inseamna ca ai glaucom. ceea ce nu se mai vindeca decat cu un tratament ce dureaza toata viata.Da ca nu te deranjaza inseamna ca ai doar venele un pic mai rosii de cat trebuie... Ceea ce cred ca o sa treaca in cateva saptamani/luni.Dar cu siguranta trebuie sa te duci la oftalmolog pentru o consultatie mai detaliata. happy

| anonim_4396 explică (pentru CatalinaMendea2002):

Nu ma ustura, nu ma dor, nu e nimic diferit in afara faptului ca am cateva vene putin mai pronuntate.

| flowerrs a răspuns:

Iti recomand sa iti faci un control oftalmologic.