| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp uneori (destul de rar) in jur de 2 3 zile am o durere la osul coccis(la noada) ce ar putea fi? Nu exclud faptul sa ma lovesc din greseala ceea ce nu cred, ascunde aceasta durere vreo afectiune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ar fi bine să intrebi un ortoped, dacă simți că e nevoie, ori dacă durerile vor continua. Eu iti dau să citesti un material interesant:
http://www.tratament-dureri.ro/dureri/dureri-de-noada.php

In trecut și eu am avut, știu că au apărut după ce am ridicat vreo 20 litri de apă plată, de la ușa magazinului până la mașină. Cred că și o lună m-a ținut durerea, dar eu nu am fost la medic, fiindcă așa sunt eu, nu-mi prea plac spitalele. Era o durere supărătoare, însă nu teribilă.

| Teodor_Gabriel_1999 a răspuns:

Este de la coloana! Vă trebuie o radiografie

| Rpgdei a răspuns (pentru floresdemayo):

Acum ca ai adus vorba de ridicat, am cam cărat niste chestii putin cam grele de dimineata, poate acesta e motivul.