| ozzy1997 a întrebat:

De ceva vreme am o mica problema.Ma doare putin capul, neglijabil chiar.Problema e ca daca apas putin in zona urechii simt durere, nu foarte mare.Simptomele se manifesta doar in partea stanga a capului.Ce ar putea fi si cum as putea sa ma tratez? M-am gandit ca ar putea fi o migrena.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
S-ar putea sa fie probleme cu tensiunea arteriala.
Mergi la medic pentru mai multe investigatii.
Te pup!

| ozzy1997 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea cred pentru ca mi-am luat de multe ori tensiunea in ultima vreme si a fost ok.

| Alle57 a răspuns:

Buna. Asa am si eu dureri doar ca numai in partea dreapta. Eu am mers si la doctor si mi-a spus ca poate din cauza ochelarilor [eu port ochelari] ca ei sa ma apese si de aceea sa ma doara. Funda?

| ozzy1997 explică (pentru Alle57):

La mine nu e cazul.Eu nu port ochelari si nici nu am nevoie deocamdata.

| Alle57 a răspuns (pentru ozzy1997):

E bine atunci. Daca nu, nu stiu. Ar trebui sa consulti un medic.winking

| antonescu321 a răspuns:

Ar pute fii de la soare sau de la o lovitura sau de la un soc sau de la fapptul ca ai nevoie de ochelari! Sunt cam indiscret dar cand ai fost ultima data la un control oftalmologic? Daca au trecut mai mult de 3 luni problema cu durerea poate fi de la ochi?