| opacatoasa a întrebat:

De ceva vreme simt o durere (de fapt sunt intepaturi continue) in spate, intre omoplatul drept si coloana. Ce poate fi? (simt cand stau pe scaun, dar nu mereu)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poate fi o afectiune care tine de peretele toracic (musculatura, coaste) sau de plaman. Ar fi bine sa mergi la medic pentru un consult si investigatii (cel putin o radiografie toracica). Multa sanatate!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Posibil sa fie nevralgie intercostala! Daca cedeaza la caldura Te-a tras curentul! Este o afectiune care trece destul de greu, chiar si cu tratament!

| venusdoom a răspuns:

Poate stai cocosat la comp. oricum du te mai intai la medicul de familie. macar el o sa stie unde sa te trimitatongue