| AlexanderMahone a întrebat:

De doua saptamani alerg in fiecare dimineata cam 5 km. Am 15 ani si 75 de kg. Daca alerg in fiecare zi atat pana incepe scoala ce ziceti o sa dau din burtica jos? Eu sunt un tip solid, masiv, lat in umeri, nu prea am burta mare doar putina grasime pe abdomen si putin in zona pieptului. Cum as putea sa dau jos grasimea dar sa raman tot asa solid ca nu prea vreau sa ma subtiez, sa devin mai uscat( mai bine zis mai mic in latime) Sper ca ati inteles la ce ma referbig grin Astept cat mai multe pareribig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Grey96 a răspuns:

Incearca si un regim alimentar pentru slabire caci altfel nu vei putea slabi doar alergand 5 km in fiecare zi pana incepe scoala. Eu sunt pe regim de 4 zile si am slabit 2 kg. Am incercat sa mananc doar 400/500 kcal pe zi si a mers. Ma simt foarte bine.Bafta si sper ca te-am ajutat.

| CrazYKid0 a răspuns:

Eu as spune ca e bine ceea ce faci tu. Daca continui asa pana la inceperea scolii, sigur o sa te faci mai "tare". dar ar fi mai bine daca inoti, deoarece acolo toti muschii lucreaza si arzi mai repede caloriile. Daca inoti pentru 2 ore ( sau poate mai mult daca vrei) atunci rezultatele ar fi mai bune. Daca inoti, poti manca aproape ce vrei. Tatal meu inota in fiecare zi cate 3-5 ore si in cateva zile a pierdut foarte mult, iar inainte era gras, dar acum e numai bine.

Succes! happy

Răspuns utilizator avertizat
| SergiuM a răspuns:

Stai linistit ca nu o sa te subtiezi doar o sa topesti grasimile, pana incepe scoala daca depui efort foarte mult o sa slabesti si 6-7 kilograme.
Dar dupa cum spui tu ca alergi o sa slabesti cam 3 kilograme.winking
bafta la slabitwinking
fundabig grin

| ionutz_4644 a răspuns:

Bai eu ti-asi sugera sa mergi la sala pentru ca acolo antrenorii iti explica ce trebuie sa faci pentru a da jos din orice zona a corpului!

| Minnie_2618 a răspuns:

thinking eu zic ca ar trebui sa alergi seara.
Eu asa faceam si am dat in 3 zile 2 kg:X [depinde si de arderile taletongue] Eu slabesc repede.
Mergi la sala! daca vrei sa ramai la fel de solid.
Sau daca nu poti merge la sala.Trage si uh de niste fiare asemanatoare. dar cel mai bine e la sala.
Si aa da... dimineata alegi degeaba daca peste zi incepi sa manancitongue. mergi pe la ora 20:00 in parc si alearga pana mai tarziu. dar sa nu mananci dupa ora 18! niciodata!

Sper ca te ajuta.happy. Baftawinking