| love4u a întrebat:

Salutare, am 1, 74 si 68kg, am un fizic placut insa am burta si putina grasime in zona pieptului. Vreau sa va spun ca in ultima vreme nici nu mai mananc alimente ce contin multe grasimi, si nici multa paine (2, 3 felii maxim/zi).
Deasemenea eu merg si la fotbal cam de 2 ori la 5 zile, si alerg foarte mult, dealtfel acum cateva zile am alergat dupa-amiaza, inainte de masa 30 de minute, alergare usoara si sprint pe ultimii metrii.

De la inceputul urmatoarei saptamani am sa pun in practica si alte exercitii, insa vreau sa stiu daca saritul corzii este eficient. Daca stiti metode de a "slabi", de fapt, in cazul meu, de a da grasimea aceasta jos, vreau sa mi le spuneti aici.
Ca sa ma repet, vreau mai exact exercitii facute acasa, pentru ca nu mai vreau sa imi fac abonament la sala, si nici sa incep anumite diete.
Multumesc, si sa aveti o zi cat mai placuta.

7 răspunsuri:
| DarkBlood32 a răspuns:

Multe abdomene.
wave

| love4u explică (pentru DarkBlood32):

Am facut destule abdomene si inca mai fac, insa nu ca inainte. Acum fac mai putine si mai rare, pentru ca am facusem o pauza lunga. Inainte faceam 50 de abdomene, si crunch-uri in 4 serii pe zi, acum fac 35-40, in vreo 2 serii. Oricum mersi de sfat, astept si alte raspunsuri mai complexe.

| DarkBlood32 a răspuns (pentru love4u):

Aha,si fa si multe extensii, vezi ca o sa te doara spatele la inceput si trece usor durerea.
Mai bine te-ai duce la sala. Nu poti sa slabesti asa de repede.

| Xenya a răspuns:

Poti sa faci multe abdomene daca spui ca vrei sa scapi de acel surplus de grasime! P.S Sa continui sa faci miscare pentru ca este sanatoasa! Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Michaelis a răspuns:

Pai poti face cateva abdomene, si saritul corzii este eficient dar mai mult pentru picioare, ar trebui sa elimini painea total si sa eviti pastele fainoase.
Sper ca am putu sa te ajut, bafta happy

| deathy a răspuns:

Trebuie sa fii rabdator.Am citit zilele acestea pe internet un studiu cum ca grasimea incepe sa arda abia dupa 30 de minute de alergare fara oprire. Daca tu alergi 40 de minute, timp de 10 minute ai ars grasimi.Si nu, nu poti slabi in anumite parti. Daca vrei sa slabesti trebuie sa mai dai jos cateva kilograme..nu poti slabi intr-o singura zona.Si inca ceva : abdomenele NU te ajuta sa slabesti.Ele doar antreneaza muschii abdominali. Spor in ceea ce faci, tine-o tot asa!